Günün Haberleri Arşiv Sondakika Ekle Ziyaretçi Defteri Künye İletişim 19 Nisan 2014 Cumartesi
ARŞİVDE ARA
ÇOK OKUNAN...
Kanal temizliği başlıyor
Söke Belediyesi Temizlik Hizmeti Söke’nin yeni mahallelerinde
Haydi Söke, çocuklarını finale taşı
Aydın Büyükşehir Belediye Meclisi toplandı
Pazar gününe kadar aralıklarla yağış bekleniyor
Söke ÇYDD Köy Enstitüleri’nin kuruluş yıldönümü kutlama geleneğini bozma
Tıbbi ve aromatik bitki yetiştiriciliğine %50 geri ödemesiz hibe
Dr. Okur, “Doktorlarımız şoförlük yapıyor”
YORUMLANAN...
Cennet Çağbayır vefat etti
Amerikan Kültür Koleji Söke’de
Söke Ticaret Odası sandığa gitti
Atay, “Yerel seçimlerde Söke’de tarih yazacağız”
YUSUF GÜNAL ile söyleşi
YÖNETİM BELLİ OLDU
KOMİSYON SEÇİMLERİNDE OYLAR YANLIŞ SAYILDI
Batmaz: “Süreç doğru işlemiyor”
Link Bankası
Mail Listesi
EKSPRES GAZETESİ YÖNETİMİ KAMUOYUNU YANILTMAYI SÜRDÜRÜYOR
Alın size bir değil iki belge!
10 Mayıs 2008 Cumartesi 13:29


CHP Genel Merkezi'nce; Söke İlçe Başkanlığı görevine 7 Mayıs 2008 Çarşamba günü Sevim fiahin ve 15 kişilik yönetim kurulunun ataması resmen yapılmış olmasına rağmen, Ekspres Gazetesi yönetimi ısrarla, "Sevim fiahin'in ve yönetim kurulu üyelerinin ilçe başkanlığına ataması henüz resmiyet kazanmadığı öğrenildi" şeklinde yayın yaptılar.
Gerçek Gazetesi
CHP Söke İlçe Başkanı Erkan Polat ve Söke Belediye Başkanı Necdet Özekmekçi, CHP Aydın İl Başkanlığı seçimiyle ilgili olarak görüş ayrılığına düşmüşlerdi. İkili arasında yaşanan tartışma sonunda Erkan Polat ve bazı yöneticiler istifa etme kararı almışlardı. Erkan Polat, Kemal Demirtaş ve Erkan Akbabalı'nın istifalarını başka yöneticilerin istifaları izleyince yönetim düşmüştü. CHP Genel Merkezi; Söke İlçe Yönetimine yapılacak atama yetkisini de Aydın İl Yönetiminden almıştı. Yeni başkan ve yönetim kurulu üyelerinin atamasını kendisi yapmak isteyen CHP Genel Merkezi; 7 Mayıs 2008 Çarşamba günü toplanan Merkez Karar Yürütme Kurulu toplantısında atamayı görüşmüştü. Ülke sorunlarının ve izlenecek politikaların görüşüldüğü üç saat süren MKYK toplantısı sonunda, Söke Belediye Meclisi üyesi Sevim fiahin ve 15 kişilik yönetim kurulu listesinin de atama kararı onaylanmıştı.
MKYK tarafından 7 Mayıs 2008 Çarşamba günü atama kararı alınmış, CHP Genel Merkezi'nden de CHP Aydın il Başkanlığı'na bildirilmişti. CHP İl Başkanı Tunç Aytur atama kararının açıklanmasından sonra Sevim fiahin'i telefon aracılığıyla arayp, Söke İlçe Başkanlığı görevinin kendisine verildiğini bildirmişti.
Gerçek Gazetesi yönetimi olarak, atama kararını öğrenerek önce Sevim fiahin'e ulaştık ve görüşlerini aldık. Daha sonra da 15 kişilik yönetim kurulu listesini teyit ettirmek için CHP Aydın İl Başkanı Tunç Aytur'a telefon aracılığıyla ulaştık. Yönetim listesinin onaylanmasından sonra da 8 Mayıs 2008 Perşembe günlü Gerçek Gazetesi'nde "…ve Sevim fiahin başkan" başlığıyla haberi kamuoyuna duyurmuştuk. Aynı gün yayınlanan Söke Ekspres Gazetesi'nde çıkan bir haberise; CHP Söke İlçe Başkanlığı'na atama yapılmadığı "CHP Söke İlçe Yönetiminde Belirsizlik sürüyor" başlığıyla rakiplerimizi atlatarak duyurmuştuk. Aynı gün yayımlanan Söke Ekspres Gazetesi’ndeki habere göre ise; CHP Söke İlçe Başkanlığına atama yapılmamıştı ve “CHP Söke İlçe Örgütünde belirsizlik sürüyor” denilmişti.
9 Mayıs 2008 Cuma günlü Gerçek Gazetesi'nde atama haberinin doğru olduğu yönündeki ısrarımızı sürdürdük. CHP Genel Merkezi ve CHP Aydın il Başkanlığı nezdinde yaptığımız görüşmeleri de yayınladık.
Söke Ekspres Gazetesi yönetimini, büyük bir yanılgı içerisinde olduğunu, gülünç duruma düştüğünü, biran önce gerçekleri görmelerini istedik ve ataması yapılan Sevim fiahin Başkanlığındaki 15 kişilik yönetim kurulunu tanımaya çağırdık. Bu yöndeki haberimize rağmen; Söke Ekspres Gazetesi sahibi Yılmaz Kalaycı ve yönetimi; 9 Mayıs 2008 Cuma günlü sayılarında, "Söke CHP'de resmi atama yok!" başlığıyla yaptıkları haberle gerçekleri görmezden gelmeye devam ettiler. Halef ve selef başkanlar Erkan Polat ve Sevim fiahin'i konuşturarak yaptıkları hataya ortak aramaya çalıştılar. Özellikle Sevim fiahin'in ismini kullanarak, resmi atamanın olmadığını söylediğini iddia ettiler.
Yaptıkları haberde; Sevim fiahin ile görüştüklerini ve atama haberinin kendisine telefon aracılığıyla geldiğini doğruladığını yazdılar sonra da yine Sevim fiahin'in ağzından; "Henüz resmi atama gerçekleşmedi" şeklinde yazdılar. Yılmaz Kalaycı yönetimindeki Ekspres Gazetesi bununla da yetinmeyip, Sevim fiahin'i zor durumda bırakacak ifadeler kullandı. Sevim fiahin'in açıklamasıymış gibi, "Kamuoyuna basın tarafından (Gerçek Gazetesi) gündeme getirilen isimler doğru olmayabilir" şeklinde yazdılar.
Duyumlar ve dedikodularla siyaset yapıldığı yönünde iddialara yer verilen haberde; CHP aydın İl Başkanı Tunç Aytur'un siyasi bir gaf yaptığı, kendilerine siyasi rant elde etmek isteyenlerin bu tür söylentileri ortaya attığı belirtildi. Yılmaz Kalaycı'nın sahibi olduğu Ekspres Gazetesi yönetiminin atanan yeni CHP yönetimini tanımaz haberleri üzerine telefon aracılığıyla görüştüğümüz CHP Aydın İl Başkanı Tunç Aytur, "Siyasi bir gaf yaptığımı ve siyasi rant elde etmek istediğimi iddia edenlere en güzel cevap, CHP Genel Merkezi'nde 7 Mayıs 2008 Çarşamba günü toplanan MKYK'nın aldığı atama kararıdır.
Atamanın yapıldığı tarih 7 Mayıs'tır. Sevim fiahin'e görevin kendisine verildiğini bildirdiğim tarihte 7 Mayıs'tır. Atama kararı şahsıma, CHP Genel Merkezi'nden yetkili ağızdan yapılmıştır. Ben de atama kararını yetkili bir kişi olarak Söke'ye bildirdim. Beni kim aradıysa, Sevim fiahin'in başkanlığını ve yönetim kurulu üyelerinin atamasının doğru olduğunu söyledim. Gerçek Gazetesi yetkilileri de beni aradılar ve 15 kişilik yönetim kurulu listesini kendilerine verdim. Ben CHP Aydın İl Başkanıyım ve CHP Genel Merkezince bana atama yapıldığı yönünde gelen bilgiyi resmi kabul ederim. Nasıl bir resmiyet aranıyor anlayamadım. Yaşananlar çok üzücü" dedi.
Resmi atama yazısını görmeden, hiç bir şekilde yeni yönetimi tanımayan Ekspres Gazetesi sahibi Yılmaz Kalaycı’ya iki belge birden sunuyoruz. Belgelerden biri CHP Genel Merkezince Genel Sekreterlikten tarafımıza fakslanan atamanın resmi yazısı, diğeri de CHP Aydın İl Yönetiminden yine tarafımıza gönderilen atamanın resmi yazısı.
Yorum Ekle   
DİĞER HABER BAŞLIKLARI
Kanal temizliği başlıyor
Söke Belediyesi Temizlik Hizmeti Söke’nin yeni mahallelerinde
Söke ÇYDD Köy Enstitüleri’nin kuruluş yıldönümü kutlama geleneğini bozma
Sökeli öğrenciler turizmin önemine dikkat çekti
Söke Belediyesi Köy Enstitülü öğretmenleri unutmadı
Tıbbi ve aromatik bitki yetiştiriciliğine %50 geri ödemesiz hibe
TSE BAŞKANI ŞENTÜRK, TSE AYDIN İL TEMSİLCİLİĞİNİ AÇACAK
Dr. Okur, “Doktorlarımız şoförlük yapıyor”
Aydın Büyükşehir Belediye Meclisi toplandı
Pazar gününe kadar aralıklarla yağış bekleniyor
Aydın’da ‘Hz. Peygamber ve Din Samimiyettir’ konferansı verildi
Sökeli Tarım Heyeti inceleme gezisi için İtalya’da
Söke Eğitim-İş 4. Olağan Genel Kurulu’nu yaptı
Sökeli öğretmenler CERN’de staj yaptı
Kuşadası Efes Kongre Merkezi
11 gıda firmasına 54 Bin TL ceza kesildi
4 yaşındaki çocuk evlerinin bahçesinde kanlar içinde bulundu
Sökeli öğrenciler satranç turnuvasından madalyayla döndü
Aydın Tarım Teşkilatı ‘Ekoloji zmir Fuarı’na katıldı
Arı kolonileri S.O.S vermeye başladı
DURMUŞ TUNA
FARUK HAKSAL
YILMAZ ÖLMEZ
E. TURGUT TEKİN
İSMAİL VERGİLİ
MUSTAFA AÇICI
ALİ GENÇLİ
Serdar YILMAZ
KENAN ÖZCAN
ÖZCAN PEHLİVANOĞLU
RÖPORTAJ
Dev Dalgalar Spor Salonu
Dev Dalgalar Spor Salonu Dev Adımlarla İlerlemeye Devam Ediyor…!
ANKET
Web sitemizi başarılı buluyormusunuz
Evet
Hayır
Fotoğraf Galerisi
Cenevre Otomobil Fuarı
GAZETELER
PİYASALAR
IMKB 83.347
Dolar 2,1290 YTL
Euro 2,9425 YTL
Sterlin 3,5760 YTL
HAVA DURUMU1
. ?stanbul 7 - 12°C .
. Ankara 4 - 19°C .
. ?zmir 8 - 18°C .
. Bursa 7 - 18°C .
. İstanbul 12 - 14°C .
. İzmir 11 - 18°C .
Ziyaretçi Sayısı(Bugün)
Sayfa Gösterimi 1890
Tekil Ziyaretçi 322